Alpakavillane pruunikas pleed

142.00 

Telgedel kootud alpakavillane pleed. Soe, pehme ja väga kauni mustriga alpaka villast suur pleed. Naturaalne toonimata valge ja pruun.

1 laos

Tootekood: pleed-pruun Kategooria:

Kirjeldus

Toon: naturaalne pruun ja naturaalne valge.

Pleedi mõõtmed:

  • laius 96 cm
  • pikkus 160 cm + narmad

Hooldus: Soovitav on õrn käsipesu leiges vees ja villastele toodetele mõeldud pesuvahenditega. Leotada, pesta, lasta nõrguda ja pigistada vesi välja. Vajadusel korrata leotust. Kuivatamisel vältida väljavenitamist. Et kuivatamist kiirendada, panna toode vettimavate rätikute vahele ja pressida jõuga tootest niiskust välja nii palju kui võimalik. Kuivatada tasapinnal hea õhuringlusega ruumis, eemal päikesevalgusest ja kuumusallikatest. Hooldustingimustelt vastab alpakavill lambavillale.

Alpakad /Auchenia pacos/ on kõige arvukamad neljast Lõuna-Ameerika kaamellaste sugukonda kuuluvatest loomadest.
Alpakasid on Lõuna-Ameerikas kasvatatud tuhandeid aastaid. Alpakavill sai tuntuks 19.sajandi keskpaigast, kui Briti tekstiilitööstur Sir Titus Salt need loomad avastas ja sellest ajast on alpakavill siidi ja kašmiiri kõrval üks hinnatumaid kiude maailmas. Alpakad on märkimisväärselt väiksemad laamadest, kuid suuremad vikunjadest ja neid kasvatatakse eelkõige villa saamise eesmärgil.

Alpaka villak on läikiv ja siidine. Villakiud on tuntud kui soojapidav, mittekortsuv, pillingule mittealluv, väga hea veeimavusega ja märkimisväärselt pehme. Soojapidavus, mida peetakse 7 korda paremaks lambavillast, on tänu kiu medullas olevale liikumatule õhule. Alpakavill ei ole kare nagu lambavill, mis teeb kiu hüpoallergiliseks ja kuna kiud ei ole kaetud lanoliiniga, siis ei ole alpakavill ka vett tõrjuv.

Allikas: internet