Mida teha jaanalinnumunast? Jaanalinnumunaomlett on hea valik

Jaanalinnumuna

1 jaanalinnumuna võrdub umbes 22-24 kanamuna. Jaanalinnumunaomlett tuleb ühest munast nii suur, et jätkub 10le inimesele. Muna pikkus on keskmiselt 17-18 cm, laius 14 cm ja kaal 1,3-1,8 kg. Meie farmi rekordmuna kaalus aga lausa 2,2 kg. Koor on hästi paks u 2 mm ja tänu sellele säilib muna külmkapis värskena mitu kuud.

Jaanalinnumuna sisaldab vett 75%, valke 47% ning rasva 43,7%. Vitamiinidest on enim A-vitamiini, umbes 20% ühe grammi kuivaine kohta. Märkimisväärselt sisaldab see ka tiamiini, pantoteenhapet ja riboflaviini, mineraalainetest magneesiumi, tsinki, rauda.

Jaanalindude munemisperiood on kevad-suvi, siis kui ilmad on valged ja soojad. Sel perioodil võib leida jaanalinnumune ka meie e-poest.

Jaanalinnumuna - maailma suurim muna
Jaanalinnumuna – maailma suurim muna

Jaanalinnumuna avamine

Et sisu kätte saada ja ilus koor mälestuseks jätta, soovitame avada seda 10mm puuriga. Meie instagramist leiab ka ka videoõpetuse

Munakoor

Koor on kaunis ja dekoratiivne sisustuselement. Seda võib kasutada küünlaaluseks, kausiks, lilledega täita vms. Võib ka värvida või graveerida seda. Või valmistada kaunis lamp, sest koor kumab kaunist läbi. Ideid, mida koorest valmistada, leiate siit.

Peale seda, kui olete munasegu koore seest välja raputanud, tuleb koor pesta seest sooja vee ja nõudepesuvahendiga korralikult puhtaks.

Jaanalinnumunaomlett muffini vormis
Munakoort saab ka kausina kasutada

Jaanalinnumuna söögiks

Sellest võib teha erinevaid munarooge. Keeta ja teha täidetud muna . Keeta tuleks u 75 minutit ja selleks, et sisu kätte saada, tuleb koor saagida pooleks. Võib teha pannkooke, keeksi ja muidu küpsetisi ja magustotie.. Maitsev ja kerge lahendus on omlett. Võib teha nii pannil kui ahjus. Maitseb imehästi.

Jaanalinnumunaomlett muffini vormis

Ühest munast saab umbes 30 jaanalinnumunaomelti muffinit.

  • Kui oled sisu kätte saanud, siis vispeldada see korralikult läbi.
  • Lisa 0.5 liitrit piima.
  • Maitsesta soola ja pipraga.
  • Soovi korral prae pannil sibul ja peekon.
  • Aseta muffinipaberid muffinipannile.
  • Igasse vormi lisa 1 lusikas peekoni-sibula segu.
  • Vala vorm peaaegu täis munasegu.
  • Iga muffini peale raputa näpuotsatäis riivjuustu.
  • Küpseta ahjus 180 kraadi juures u 17 minutit.
Jaanalinnumunaomlett muffini vormis
Jaanalinnumunaomlett muffini vormis